Tervetuloa aivoriiheen sunnuntaina 27.10. Suomi-talolla Altonassa klo 13 alkaen (noin klo 17 asti)!

Ohjelmassa vuosikyselyn tulosten esittely ja tulevan toiminnan ideointia, sekä kovan aivotyön jälkeen grillailua. Aivoriihi on avoin kaikille Suomi-Seuran toiminnasta kiinnostuneille (eli ei tarvitse olla seuran jäsen).

Jos haluat osallistua grillailuun, varaa ruokailulippu etukäteen (linkki vie verkkosivuille, josta liput voi ostaa suoraan). Hinta $10 aikuiset, lapset 0-12 vuotta syövät ilmaiseksi (Suomi-talolla on myös leluja ja kirjoja pieniä vieraita viihdyttämään). Sopivan tarjoilun varmistamiseksi, varaathan lipun 23.10. mennessä. Ilmoita erityis/kasvisruokavalioista sähköpostilla tiedotus@fsmelbourne.com.au. Talon baarista löytyy virvokkeita huokeaan hintaan.

Ja mikäs sen mukavampaa (ja ekompaa) kuin saapua kimppakyydillä, joten ilmoita toki alla tarjoatko vai tarvitsetko kyytiä. Suomi-talolle pääsee myös junalla 300m päähän (Werribeen suuntaan, aikataulut http://www.ptv.vic.gov.au/).

Tilaa ruokaliput ›› (linkki vie verkkosivuille, josta ruokaliput voi ostaa etukäteen).

Welcome to the brainstorming afternoon! It will take place on 27th of October at the Finnish Hall in Altona from 1pm onwards (until around 5pm).

Program includes the presentation of the survey results, brainstorming of future activities, and after all the hard work, the barbecue. The event is open for everyone, that is for both members and non-members of the Finnish Society of Melbourne.

If you would like to attend the barbecue, please book the tickets in advance (this link takes you to a website where you can buy barbecue tickets in advance). To ensure there is enough food, please book latest on 23rd of October. Price $10 per person, children 0-12 years for free (there are some toys and books to entertain small guests). Please let us know of any dietary requirements at tiedotus@fsmelbourne.com.au. You can purchase drinks from the bar.

And what would be nicer (and more eco-friendly) than carpool there, so please inform about your lift offer or request below. Note that you can also get to Altona by train, and the Finnish Hall is only 300m from the station (timetables to the trains to Werribee http://www.ptv.vic.gov.au/).

Book barbecue tickets ›› (this link takes you to a website where you can buy barbecue tickets in advance).